02.08.2015 23:35
Jäsenille
  Etusivu >> Nuorten sivut >> Kalakummien yhteyshenkilöt




MyFly









 
 
 
 
 
 
 
KALAKUMMIEN YHTEYSHENKILÖT

 

Kaverin Kanssa Kalaan aktiivisimpia ja näkyvimpiä toimijoita ovat kalakummit. Kalakummit vierailevat kouluissa ja eri tahojen järjestämissä lasten ja nuorten tapahtumissa sekä järjestävät itse erilaisia kalastustempauksia. Aktiivisia kalakummeja löytyy joka puolelta maata.
Jos haluat kalakummin vierailemaan kouluusi tai muuhun lasten tapahtumaan, niin ota yhteyttä oman alueesi kalkummien yhteyshenkilöön.

Kalakummien yhteyshenkilöt:

Etelä-Karjala
- Pekka Turunen. 0400 633 263, pekka.turunen@ptu.fi

Etelä-Savo
- Janne Tarkiainen, 044 547 9116,  janne.tarkiainen@vapaa-ajankalastaja.fi

Etelä-Suomi
- Börje Uimonen, 044 961 0015, borje.uimonen@gmail.com

Häme

Pohjoinen:
- Kalervo Saarinen, 040 708 4243, kalervo.saarinen@kolumbus.fi
Etelä:
- Arimo Matinmäki, 050 543 8410
- Sinikka Nieminen, 0500 715 897 vahteristo08@gmail.com

Kaakkois-Suomi
- Pekka Kinnunen, 040 724 8058, kinnunen.pekka@pp.inet.fi

Kainuu
- Veijo Lipponen, 050 546 8314, veijo.lipponen@luukku.com

Keski-Suomi
- Vesa Saikkonen, 045 675 7153, vesa.saikkonen@pp.inet.fi

Lappi
- Merja Kekki, 040 723 0069, merja.kekki@kolumbus.fi

Lounais-Suomi
Pohjoinen:
- Seppo Haaparanta, 040 727 8650, seppo.haaparanta@luukku.com
- Kaija Tanhuanpää, 050 356 6548, kaija.tanhuanpaa@saunalahti.fi
Etelä:
- Anna-Leena Kannisto, 040 537 6898, annaleenakannisto@luukku.com
- Kari Järvi, 0400 530 875, kari.jarvi@seutuposti.fi

Pohjanmaa       
- Veli-Matti Mäenpää, 040 559 9463, pohjanmaanvapaaajankalastajapiiri@netikka.fi

Pohjois-Karjala
- Sirpa Hukkanen, 041 469 1022, sirpa.hukkanen@saunalahti.fi

Pohjois-Pohjanmaa
- Mervi Haahti, 040 772 0036, mervi.haahti@ppvak.fi

Pohjois-Savo

- Kyösti Kauppinen, 040 830 4320, kyosti.kauppinen@iisalmenvesi.fi
- Aarne Keurulainen, 041 436 1199, aarne.keurulainen@kuopio.fi



 
Powered by WebUpdate