31.07.2014 14:29
Jäsenille
  Etusivu >> Nuorten sivut >> Kalakummien yhteyshenkilöt




Onkitukku
MyFly













 
 
 
 
 
 
 
KALAKUMMIEN YHTEYSHENKILÖT

 

Kaverin Kanssa Kalaan aktiivisimpia ja näkyvimpiä toimijoita ovat kalakummit. Kalakummit vierailevat kouluissa ja eri tahojen järjestämissä lasten ja nuorten tapahtumissa sekä järjestävät itse erilaisia kalastustempauksia. Aktiivisia kalakummeja löytyy joka puolelta maata.
Jos haluat kalakummin vierailemaan kouluusi tai muuhun lasten tapahtumaan, niin ota yhteyttä oman alueesi kalkummien yhteyshenkilöön.

Kalakummien yhteyshenkilöt:

  • Lapin Lapin ja Oulun läänit, Petter Nissen, petter.nissen(at)vapaa-ajankalastaja.fi

  • Pirkanmaa, Kalervo Saarinen, kalervo.saarinen(at)kolumbus.fi

  • Häme, Arimo Matinmäki puh. 050 543 8410

  • Häme, Sinikka Nieminen, vahteristo08(at)gmail.com

  • Lounais-Suomi, Pohj. Veijo Halminen,  veijo.halminen(at)suomi24.fi

  • Lounais-Suomi etelä, Leo Salmivuori, leo.salmivuori(at)elisanet.fi

  • Etelä-Savo, Janne Tarkiainen, janne.tarkiainen(at)vapaa-ajankalastaja.fi

  • Etelä-Suomi, Tapani Hyvönen, tapanihy(at)saunalahti.fi

  • Etelä-Suomi, Börje Uimonen, borje.uimonen(at)kolumbus.fi

  • Kaakkois-Suomi, Eero Mäki, maki.eero(at)gmail.com

  • Keski-Suomi, Olli Lahtinen puh. 040 715 6851

  • Pohjanmaa, Marko Römpötti, marko.rompotti(at)netikka.fi

  • Pohjois-Savo, Kaarina Julkunen, kaarina.leppanen(at)elisanet.fi

  • Etelä-Karjala, Arvo Soikkeli, arvo.soikkeli(at)pp2.inet.fi

  • Pohjois-Karjala, Mauri Turunen, matap.turunen(at)pp.inet.fi



 
Powered by WebUpdate