KILPAILUKALENTERI 2018

Kansalliset kilpailut:

Helmikuu
17.2. Pilkkimaajoukkueiden loppukarsinta, paikka salainen
24.2. SM-kiiskipilkki, Riihilampi, Liperi

Maaliskuu
3.3. SM-särkipilkki, Suuri-Onkamo, P-Karjala
4.3. SM-mormuskointi, Valvatusjärvi, Joroinen
10.3. SM-pilkin esikisa, Kuusamojärvi, Kuusamo
17.3. SM-lohipilkki, Iso-Ruuhijärvi, Kainuu
24.-25.3. MM-morrin loppukarsinnat vuodelle 2019, Kouvola

Huhtikuu
?? SM-perhonsidontakilpailu, ajankohta ja paikka vielä auki
7.4. SM-pilkki, Kuusamojärvi, Kuusamo
21.4. SM-rautupilkki, Tuulispääjärvi

Kesäkuu
16.6. SM-kelluntarengas, Vekaranjärvi, Ahvenlampi

Heinäkuu
7.-8.7. SM-kilpaonki, Huittinen
14.7. SM-heittouistelu, Liperi
15.7. SVK:n mestaruusvetouistelu, Liperi
21.7. SM-soutu-uistelu, Haapavesi, Ruokolahti

Elokuu
4.-5.8. Naisten SM-perho, Kuusamo
4.-5.8. Senioreiden SM-perho, Kuusamo
5.8. SM-onki, Saimaan kanava
11.-12.8. Perhokalastuksen SM-joukkuekisa, Kuhmo
11.-12.8.Onkimaajoukkueiden loppukarsinta 1/2, Lempäälän kanava
17.-19.8. Perhokalastuksen SM-finaali, Taivalkoski
18.8. SM-Veneonki, Piipsjärvi, Oulainen
25.8. Nuorten SM-perhokalastuskilpailu, Hammonjoki, Hollola

Syyskuu
1.-2.9. Nuorten SM-toimintakilpailu, Lounais-Suomi (tarkempi paikka vielä auki)
?? Epävir. MM-tuulastus, ajankohta ja paikka vielä auki
?? SM-tuulastus, ajankohta ja paikka vielä auki
23.9. SM-laituripilkki, Lohja, Etelä-Suomi
29.-30.9. Onkimaajoukkueiden loppukarsinta 2/2, Kolun kanava

Lokakuu

Marraskuu
10.11. SM-tietokilpailu, paikka vielä auki

Joulukuu
Perhokalastuksen SM-karsintakilpailut (alustavat tiedot):

Perniö Lohenrengas 5.-6.5.2018
Espoo Sulalampi 10.5.2018
Oulu Mustalampi 10.5.2018
Ylöjärvi Julkujärvi 12.5.2018
Keuruu Valkeinen (vene) 13.5.2018
Vekaranjärvi Risulampi 19.5.2018
Vekaranjärvi Ahvenlampi (vene) 20.5.2018
Lieto Nautelankoski 26.5.2018
Oulu Mustalampi (kellu) 26.5.2018
Jyväskylä Kuusikkolampi 27.5.2018
Nurmijärvi Nukarinkoski 2.6.2018
Tyrnävä Tyrnävänjoki 2.6.2018
Espoo Vantaanjoki 3.6.2018
Iisalmi Pitkäkoski 3.6.2018
Hollola Hammonjoki 9.6.2018
Karkkila Karjaanjoki 10.6.2018
Jämsä Survosenkoski 10.6.2018
Viitasaari Huopanankoski 16.6.2018
Kivijärvi Heikinlampi 17.6.2018
Vekaranjärvi Ahvenlampi (kellurengas) 16.6.2018
Kerimäki Kannantakainen (kellu) 29.-30.6.2018
Koski Paimionjoki 30.6.2018
Pudasjärvi Iijoki, Kipinä 30.6.2018
Utajärvi Valkeisjärvi (vene) 1.7.2018
Virrat Koskelankoski 1.7.2018
Muurame Muuramenjoki 7.7.2018
Kuhmo Pajakka, Akon ja Saarikoski 7.7.2018
Kuhmo Syväjärvi (vene) 8.7.2018
Isojoki Kangasjärvi (kellurengas) 14.7.2018

Kansainväliset kilpailut:

17.-18.3.            MM-morri, Temirtau/Lake Samarkandskoye, Kazakstan
14.4.                   PM-pilkki, Luulaja, Ruotsi
5.-11.6.              EM-Perhokalastus, Tsekki
16.-17.6.            Veteraanien MM-onki, Kroatia
23.-24.6.            Seurajoukkueiden MM-kilpaonki, Unkari
21.-22.7.            EM-kilpaonki, Slovenia
25.-26.8.            Naisten MM-kilpaonki, Puola
8.-9.9.                Miesten MM-kilpaonki, Portugali
17.-23.9.            MM-Perhokalastus, Trentino, Italia