Pohjois-Pohjanmaa

Pohjois-Pohjanmaa

Pohjois-Pohjanmaan Vapaa-ajankalastajapiiri
Perustettu 30.10.2005

Toimialue Pohjois-Pohjanmaan maakunta

Kotisivut www.ppvak.fi

Puheenjohtaja
Harri Mäläskä (Oulun Seudun Perhokalastajat)
Kuitutie  3 as 2, 90800 Oulu
puh 050 550 6666
s-posti: harri.malaska(at)vapaa-ajankalastaja.fi

Sihteeri
Anita Törmänen (Oulun Erä- ja kennelkerho)
Kaivokatu 6 A 18, 92100 Raahe
puh. 040 707 3728
s.posti: anita.tormanen(at)kotinet.com

Taloudenhoitaja, nettisivut
Sari Kerttula (Raahen Merionkijat)
Ketunperäntie 47, 92160 Saloinen
puh 0440 556 363
s-posti: sari.kerttula(at)kotinet.com

Varapuheenjohtaja, kilpailu- ja perhojaoston puheenjohtaja
Juha Syvärinen, (Nuotta ja Eräpojat )
Kiutuntie 2 A 1, 90800 Oulu,
puh 050 404 2840
s-posti: jp.syvarinen(at)gmail.com

Nuorisojaosto
Kalevi Saviluoto, Oulujoen Uistelijat
puh. 040 721 4148
s-posti: kalevi.saviluoto(at)hotmail.fi

Piirihallitus

Juha Syvärinen, vara puh.joht
Nuotta ja Eräpojat
puh 050-404 2840
jp.syvarinen@gmail.com

Aki Tikkanen
Oulunseudun Perhokalastajat
puh 050-594 4537
tikkanen.aki@hotmail.fi

Heikki Ylönen
Rautaruukin Urheilukalastajat
puh 040 557 8647
heikkiylonen5@gmail.com

Tapio Ojala
Kuusamon Uistinseura
puh 040 759 9404
tapio.ojala@pp5.inet.fi

Vesa Rahikkala
Iin Kalamiehet
puh 040 535 8723

Anneli Mäkikunnas
Martinniemen Erä- ja Kalakerho
puh 045 181 4414
ansu.vaeltaja@gmail.com

Rauno Veteläinen
Kuusamon Uistinseura
puh 0400-916 350
kahvilaoijus@gmail.com

Markus Möttönen
Oulaisten Onkijat
puh 040-831 2987
markus.mottonen@gmail.com

Reino Ronkainen
Muhoksen Virkistyskalastajat
puh 0400-357 639
reino.ronkainen@suomi24.fi

Timo Siilanen
Kala-Taival
puh 040-591 8602
timo.siilanen@gmail.com

Sari Kerttula
Raahen Merionkijat
puh 044-055 6363
sari.kerttula@kotinet.com

Hannu Puustinen
Oulujoen Uistelijat
puh 044-557 6133
hannu.puustinen@mail.suomi.net