Pohjois-Pohjanmaa

Pohjois-Pohjanmaa

Pohjois-Pohjanmaan Vapaa-ajankalastajapiiri
Perustettu 30.10.2005

Toimialue Pohjois-Pohjanmaan maakunta

Kotisivut www.ppvak.fi

Puheenjohtaja
Harri Mäläskä (Oulun Seudun Perhokalastajat)
Kuitutie  3 as 2, 90800 Oulu
puh 050 550 6666
s-posti: harri.malaska(at)vapaa-ajankalastaja.fi

Sihteeri
Nina Goman
puh. 0445388663
s.posti: nina2.goman(at)gmail.com

Taloudenhoitaja, nettisivut
Sari Kerttula (Raahen Merionkijat)
puh. 0440 556 363
s-posti: sari.kerttula(at)kotinet.com

Varapuheenjohtaja, kilpailu- ja perhojaoston puheenjohtaja
Juha Syvärinen, (Nuotta ja Eräpojat )
puh 050 404 2840
s-posti: jp.syvarinen(at)gmail.com

Nuorisojaosto
Anita Törmänen
puh. 040 7073 728
s-posti: anita.tormanen(at)kotinet.com

Piirihallitus

Juha Syvärinen, vara puh.joht
Nuotta ja Eräpojat
puh 050 404 2840
jp.syvarinen@gmail.com

Aki Tikkanen
Oulunseudun Perhokalastajat
puh 050 594 4537
tikkanen.aki@hotmail.fi

Heikki Ylönen
Rautaruukin Urheilukalastajat
puh 040 557 8647
heikkiylonen5@gmail.com

Tapio Ojala
Kuusamon Uistinseura
puh 040 759 9404
tapio.ojala@pp5.inet.fi

Vesa Rahikkala
Iin Kalamiehet
puh 040 535 8723

Anneli Mäkikunnas
Martinniemen Erä- ja Kalakerho
puh 045 181 4414
ansu.vaeltaja@gmail.com

Rauno Veteläinen
Kuusamon Uistinseura
puh 0400 916 350
kahvilaoijus@gmail.com

Markus Möttönen
Oulaisten Onkijat
puh 040 831 2987
markus.mottonen@gmail.com

Reino Ronkainen
Muhoksen Virkistyskalastajat
puh 0400 357 639
reino.ronkainen@suomi24.fi

Timo Siilanen
Kala-Taival
puh 040 591 8602
timo.siilanen@gmail.com

Sari Kerttula
Raahen Merionkijat
puh 0440 556 363
sari.kerttula@kotinet.com

Ari Kerttula
Raahen Merionkijat
puh 050 555 7262
ari.kerttula@kotinet.com