KILPAILUKALENTERI 2019

Kansalliset kilpailut:

Helmikuu

Maaliskuu
2.3.    SM-pilkin esikisa, Kemin merialue, Kemi (alustava ajankohta)
3.3.    SM-mormuskointi, Liperi (alustava ajankohta)
9.3.    SM-lohipilkki, Pirttilahti, Enonkoski
16.3.    Pilkkimaajoukkueiden loppukarsinta, paikka salainen
17.3.    SM-särkipilkki, Lappeenranta

30.-31.3.    MM-morrin loppukarsinnat vuodelle 2019, Savilahti (alustava aika ja paikka)

Huhtikuu
6.4.    SM-pilkki, Kemin merialue, Kemi
13.4.    SM-rautupilkki, Tuulispääjärvi
14.4.    SM-kiiskipilkki, Kuusamo

Toukokuu

Kesäkuu
15.-16.6.    Viehekalastuksen SM (alustava ajankohta)

Heinäkuu
6.7.    SM-soutu-uistelu, Lieksa
6.-7.7.    Nuorten SM-perhokalastuskilpailu, Kuhmo
13.-14.7.    Naisten SM-perho, Kuusamo
13.-14.7.    Senioreiden SM-perho, Kuusamo
13.7.    SM-heittouistelu, Veneranta, Joroisselkä
14.7.    SVK:n mestaruusvetouistelu, Veneranta, Joroisselkä
20.7.    SM-perho kelluntarengas, Isojoki

Elokuu
3.8. tai 4.8.    SM-onki (ei vielä hakijaa)
10.-11.8.    SM-kilpaonki, Kyrönjoki
17.8.    SM-Veneonki, Muuruejärvi, Viitasaari
24.-25.8.    Onkimaajoukkueiden loppukarsinta 1/2, Rääkkylä
24.-25.8.    Perhokalastuksen SM-finaali, Kuusamo
31.8.-1.9.    Nuorten SM-toimintakilpailu, Salo

Syyskuu
15.9.    SM-laituripilkki, Lahti
21.-22.9.    Onkimaajoukkueiden loppukarsinta 2/2, Kalajärvi
27.9.    Epävir. MM-tuulastus, Imatran Vuoksi
28.9.    SM-tuulastus, Syyspohjanlahti (Saimaa)
??    Perhokalastuksen SM-joukkuekisa, ajankohta ja paikka vielä auki

Lokakuu

Marraskuu
??    SM-perhonsidontakilpailu, ajankohta ja paikka vielä auki

Joulukuu

Perhokalastuksen SM-karsintakilpailut (alustavat tiedot):

Teijo Matildanjärvi (vene) 4.5.2019
Vaajakoski Liekkilampi 5.5.2019
Ylöjärvi Julkujärvi 11.5.2019
Keuruu Valkeisjärvi (vene) 12.5.2019
Lieto Nautelankoski 18.5.2019
Vekaranjärvi Risulampi 18.5.2019
Vekaranjärvi Ahvenlampi (vene) 19.5.2019
Espoo Sulalampi 30.5.2019
Oulu Mustalampi 30.5.2019
Ylöjärvi Julkujärvi (kellurengas) 30.5.2019
Espoo Vantaanjoki 2.6.2019
Nurmijärvi Nukarinkoski 8.6.2019
Tyrnävä Tyrnävänjoki 8.6.2019
Hollola Hammonjoki 8.6.2019
Iisalmi Pitkäkoski 9.6.2019
Karkkila Karjaanjoki 9.6.2019
Jämsä Survosenkoski 9.6.2019
Viitasaari Huopanankoski 15.6.2019
Kivijärvi Heikinlampi 16.6.2019
Virrat Koskelankoski 16.6.2019
Vekaranjärvi Kuuponlampi (kelluntarengas) 29.6.2019
Koski Paimionjoki 29.6.2019
Muurame Muuramenjoki 29.6.2019
Pudasjärvi Iijoki, Kipinä 29.6.2019
Utajärvi Valkeisjärvi (vene) 30.6.2019
Nurmijärvi Sääksjärvi 30.6.2019
Vekaranjärvi Ahvenlampi (kellurengas) 30.6.2019
Kuhmo Pajakka ja Lentuankosket 6.7.2019
Kuhmo Syväjärvi 7.7.2019
Muurame Muuramenjoki 13.7.2019
Isojoki Kangasjärvi (kellurengas) 20.7.2019

Kansainväliset kilpailut:

25.-27.1.    MM-morri, Balak/Shroka Poliana Lake, Bulgaria
14.-15.2.    Mastersien MM-onki, Etelä-Afrikka
14.-15.2.    Naisten MM-kilpaonki, Etelä-Afrikka
23.3.    PM-pilkki, ??, Suomi (alustava ajankohta)
Kesäkuu    EM-Perhokalastus, Montenegro
15.-16.6.    Veteraanien MM-onki, Italia
29.-30.6.    EM-kilpaonki, Irlanti
20.-21.7.    Seurajoukkueiden MM-kilpaonki, Kroatia
7.-8.9.    Miesten MM-kilpaonki, Serbia
30.11.-8.-12.    MM-Perhokalastus, Tasmania